Aniden Oyun Kapanma Sorunu Çözümü

Aniden Oyun Kapanma Sorunu Çözümü

Aniden oyun kapanma sorunu bilgisayarlarda gözükebilir. Bu durum işlemcinin fazla yük almasıyla birlikte kendine koruma alıp kapatmasından meydana gelmektedir. Yer alan bilgisayar ayarlarıyla birlikte sorun çözülmektedir. Güç ayarları yaparak bilgisayarınızdaki yük problemi giderilerek oyun içerisinde sorunsuz deneyim sunacaktır.

Aniden Oyun Kapanma Sorunu

İlk olarak ayarların başlangıcı için Denetim Masasına girin. Denetim masasına girmek için Başlat menüsünden denetim masası aratarak bulabilirsiniz. Buradan Sistem ve Güvenlik ayarlarına giriş yapın.

Yer alan menüler içerisinde Güç Seçenekleri bölümüne tıklayın.

Seçenekli alanlardan ise Yüksek performans yerini seçim yapın. Daha sonra sağ tarafta yer alan Plan ayarlarını değiştir bölümüne tıklayın.

 

Burada yer alan kısımlarda Uyku ve Görüntü ayarları olarak Hiçbir Zaman seçeneklerini seçin. Yer alan bölümde Gelişmiş güç ayarlarını değiştir bölümüne tıklayın.

Yüksek Performans Etkin seçeneğinin seçili olduğuna dikkat edin. Buradaki seçeneklerden en düşük işlemci durumu ayarını %70 getirin. İkinci bölüm ise en yüksek işlemci durumunu %80 getirin. Bu şekilde kaydedip oyuna giriş yaparak deneyebilirsiniz. Yer alan ayarlarla birlikte bilgisayarı daha iyi performans moduna sokarak işlemciyi daha az zorlama modeline geçiş yapılmaktadır. Bu sayede bilgisayarınız kendisini korumak adına kapatmayacaktır.

Konumuzda aniden kapanma sorunuyla ilgili çözüm yolu sunulmuştur. Yapılan işlemler doğrultusunda sorunsuz bir şekilde oyunlarınızı oynayabileceksiniz. Sitemizde bu tür oyun hataları detaylı bir şekilde yer verilerek anlatım sağlanmaktadır. Trespor iyi oyunlar diler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu