Baldurs Gate 3 Oyunu İnceleme-Sistem Gereksinimleri

Geçtiğimiz günlerde demosu yayınlanan,Larian Studios tarafından geliştirilen Baldurs Gate 3 oyunu hakkında edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşacağız.Sadece PC ve Google Stadia için geliştirilen Baldurs Gate 3’ün,Ağustos ayının başlarında erken erişime açılması bekleniyor.

Baldurs Gate 3 Oyunu

Baldurs Gate 3 Oyunu

Yayınlanan kısa bir Baldur’s Gate 3 demosundan sonra, erken erişim planları ve oyunun büyük kapsamı hakkında konuşmak için Larian’ın kurucusu Swen Vincke ile yapılan röportajda,oyun hakkında önemli bilgiler edinildi.

Şu anda oyunun erken erişim sürümü ile gelecek olan en net bilgi,Divinity: Original Sin 2’in tamamından daha büyük olacağı. BG3’ün tam sürümüne yeni;Büyüler,yerler sınıflar ve yarışlar da eklenecek.

Baldur Gate 3 oyununun Ağustos ayında gelmesi planlanan erken erişim sürümünde çok oyunculu mod olacak,ancak Zindan Ustası modu hala geliştiriliyor.

Vincke, erken erişimde Larian Studios’un oyunun nihai sürümü için kapalı olacağını düşündüğümüz şeylerin çoğuna sahip olacağını, ancak geliştirme devam ederken oynayabileceğimiz bazı içeriklerin kısıtlı olduğunu açıkladı. Erken erişim sırasında belirli bir seviye sınırı ile sınırlandırılacak, ancak Vincke nelerin sınırlı olacağına hala karar verilmediğini söylüyor.

Erken erişimden sonra Vincke,ekibinin oyuncu geri bildirimlerine tepki vermeye hazır olduklarını ve daha fazla mekanik ve özellik sunarken mantıklı değişiklikler yaptığını söylüyor. Daha fazla sınıf yayınlayacağız, muhtemelen ekstra başlangıç ​​hikayeleri,ayrı bölgeler,daha fazla çevrimiçi özellik ve yepyeni bir kullanıcı arayüzü..

Baldurs Gate 3 Konsola Gelecek Mi?

Oyun hakkında bir diğer merak edilen şey ise,Playstatation ve Xbox konsollarına gelecek mi sorusu oldu.Şirket yetkilisi Vincke,”şuan için sadece PC ve Stadia için geliştiriyoruz,muhtemelen konsollara gelmeyecek”cevabını verdi.

Bu konu hakkında gelmeyeceği yönünde açıklama yapsa da,ilerleyen günlerde PS5 ve Xbox Series X konsollarına gelebileceğini düşünüyoruz.

Baldurs Gate 3 Sistem Gereksinimleri

Sistem gereksinimleri hakkında net bir bilgi yok.Fakat tahmin edilen Baldurs Gate 3 Sistem gereksinimleri şu şekilde,

Tahmin Edilen :

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 64 bit veya Windows 8.1 64 bit veya Windows 10 64 bit
  • İşlemci: Intel Core i7 veya eşdeğeri
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 770 veya AMD R9 280
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: Önerilen gereksinimler geliştirme sırasında değişebilir.

 

Bu yazıda Baldurs Gate 3 oyunu hakkında şirket yetkilisinin paylaşmış olduğu bilgilere yer verdik.Dilerseniz sitemizde bulunan Oyun Dünyası kategorisine göz atarak,oyun gelişmeleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu