Battlefield 6 Gösterim Tarihi Açıklandı

Battlefield 6 Gösterim Tarihi Açıklandı

Battlefield 6 geliştirilme haberleri internet üzerinden iddialar olmasıyla birlikte ekran görüntüleri sızdırılma yaşanmıştı. Bu durumlardan dolayı oyuncular haber beklerken Battlefield resmi hesabından beklenen açıklama gelmiş oldu. Yer alan resmi Twitter hesabında Haziran ayını gösteren tweet attı. Haziran ayında ilk gösterim sağlanacak şimdiden büyük beklenen oyunlar arasına girdi.

Battlefield 6 Hakkında Bilgiler

Battlefield son oyunlarında eski zamana göre gidiş sağlayarak serisini tamamen değiştirmişti. Yaşanan sıkça eski zaman gidiş sonrasında oyuncular modern zamanda savaşı özlemeye başladılar. Bu durum yeni nesil konsolların çıkmasıyla birlikte oldukça artış gösterdi. Ayrıca serinin son oyunu olarak Battlefield 5 en düşük satış yapan oyunlar arasına girdi. Battlefield ekibi bu durumdan dolayı oldukça rahatsız olarak yeni oyunu olarak büyük çalışma yapıyor.

Battlefield 6 üzerinde bu zamana kadar en büyük çalışan ekibe sahip durumda yer alıyor. Firma oldukça büyük etki yapmak adına harcamalardan kaçınmıyor. Ayrıca çıkan yeni Battlefield oyunu sonrasında diğer proje olarak mobil tarafına oyun getirmek olacak. Yeni nesil konsol gücünü ve yeni grafik kartlarının çıkmasıyla birlikte buradaki donanım güçlerini daha iyi kullanmak adına çalışmalarını sürdürecektir. Özellikle konsol oyuncuları Mayıs ayı itibariyle birlikte donanım gücünü kullanan oyunlara kavuşmaya başladı. Bu tür haberlerin olması da oyuncuları mutlu edecek cinste haberler olarak görülüyor.

Battlefield 6 Türkçe Olacak mı?

Battlefield 1 oyununda Osmanlı geçmesinden sonra oyunun Türkçe olması oldukça Türk oyuncularını çekmişti. Seriyi seven Türk oyuncuları zaten bulunmaktaydı. Türkçe olarak da çıkması oldukça kendilerini çekti. Ancak Battlefield 5 üzerinde Türkçe olarak çıkış yapmadı. Bu durum Türk oyuncularını üzülmesine neden oldu. EA Türkiye yönelik girişimler bulunduruyor. Resmi bir açıklama olmasa da Türkçe çıkma ihtimali az da olsa bulunmakta.

Türkiye pazarı oldukça oyun konusunda genişlemeye devam ediyor. Satış rakamlarını yükseltmek adına bu tür girişimler devam edebilir. Bu tür durumları ilerleyen zamanlarda net bir şekilde göreceğiz. Oyunun grafiksel konuda yeni nesil sistemleri nasıl zorlayacak göreceğiz. Özellikle konsollardaki donanım gücü ve yükleme hızları, bilgisayar kullanan içinde RTX sistemler üzerinde nasıl etki yapılacak merak edilen konular arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu