Fortnite v14.00 Güncellemesi Sezon 4 ‘Nexus War’ Yama Notları

Fortnite v14.00 Güncellemesi Sezon 4 'Nexus War' Yama Notları

Fortnite geliştiricisi Epic Games, v14.00 yamasıyla 27 Ağustos Perşembe günü Bölüm 2 Sezon 4’ü resmi olarak duyurdu ve yama notlarından tüm devasa Marvel’e kadar yeni ‘Nexus War‘ güncellemesi hakkında bilmeniz gereken her şeye sahibiz.

Fortnite Nexus War Yama Notları

Avengers toplandı! Fortnite, bir dizi yeni görünüm de dahil olmak üzere 4.Sezon güncellemesiyle kendisini Marvel Sinematik Evreni’ne tamamen kaptırıyor. Thor, Fortnite’a hayranları, Dünyalar Devourer’ı Galactus’u uyarmak için geldi.

Bu Perşembe de yayınlanacak olan Fortnite 4. Sezon güncellemesinde neler olacağı konusunda şimdiden oldukça iyi bir fikrimiz var; işte şimdiye kadar merakla beklenen v14.00 yaması hakkında keşfettiğimiz her şey – tüm yeni görünümler ve POI’lerden başlayarak.

Marvel temalı savaş kartı

Her yeni Fortnite sezonunda olduğu gibi, Sezon 4 için yepyeni bir savaş bileti olacak. Teaser’lara ve yayın öncesi çizgi romana göre, bu sezon en ikonik Marvel süper kahramanlarından bazıları için kostümlerle dolu.

Thor, 4. sezonun ana karakteri. Wolverine, Iron Man, She-Hulk, Doctor Doom, Mystique, Storm ve Groot da yeni battle pass’ta Marvel temalı görünümler alıyor. Fortnite ilk çıkışını 3. Sezonda yapan Captain America ⁠ – daha sonraki bir tarihte tekrar dahil edilebilir.

Fortnite çalışanları, Sezon 4 boyunca eklenmek üzere daha fazla süper kahraman görünümü de verdi, bu yüzden gözlerinizi dört açın!

Nexus War

Üç yeni Marvel POI eklendi

Sezon 4 ayrıca Fortnite haritasına en az üç yeni ilgi noktası eklendi. İlki, Avengers serisinden ikonik “Helicarrier”. Bu uçan savaş istasyonu, 2012 filminde kahramanlar arasındaki ilk savaşın yapıldığı yerdir.

Yeni ‘Nexus War’ güncellemesi ayrıca iki tane daha Marvel merkezli yerel ayar ekledi. 4. Sezonda küçük bir kötü adam olmak için şekillenen Dr. Doom’un kendi ürkütücü “Doom’s Domain” alanı var, oyuncular da “Sentinel Mezarlığı” nı ziyaret edebilirler.

Fortnite yeni “Yangın Tuzağı” ekliyor

Fortnite’ın 4. Sezonda eklediği yeni bir silah / tuzak “Yangın Tuzağı” dır. Bu sinsi ekipman parçası yere düşebilir ve tetiklendiğinde düşmanlara “tehlikeli ateş topları fırlatır”. Her ateş topu oyunculara 50 hasar verir.

Pompalı Av Tüfeği Geri Döndü

Kasada kısa bir süre durduktan sonra Pompalı Pompalı Tüfek geri döndü. Artık her oyunda Hücum’a mecbur kalmayacaksınız ⁠— 4. Sezonda tüm enderlikleriyle Pompayı harita üzerinden alabilirsiniz.

Pompalı Av Tüfeği; Yaygın, Sıradışı, Nadir, Destansı ve Efsanevi nadirliklerde mevcuttur. Efsanevi Pompa, oyundaki en güçlü silahlardan biriydi ve bir patlamada 110’a kadar hasar verdi.

VastBlastt “düşme oranının önemli ölçüde [daha düşük]” olduğunu belirtmesine rağmen, Combat Shotgun’ın da geri döndüğü bildiriliyor. Eşyalar açısından, Shockwave Grenade, Boogie Bomb ve Bounce Pad geri dönüyor.

Fortnite v14.00 hata düzeltmeleri

Her zaman olduğu gibi, Fortnite ekibi de bir dizi hata ve sorun ekledi . Bu haftanın yaması büyük olasılıkla PlayStation 4 hataları ve hatta daha fazla Yavaş Planör sorunu dahil olmak üzere bu yinelenen sorunların çoğunun düzeltmelerini içerecek.

V14.00 için potansiyel olarak ayarlanmış hata değişikliklerinin tam listesi aşağıda verilmiştir:

Genel

  • Denetleyici ile oynarken PC’de fare imleci görünüyor.
  • ‘Giriş Yöntemini Fare Olarak Kilitle’, giriş yöntemini kilitlemez.
  • HUD’da görünen dikdörtgen ve birden çok metin satırı.

Battle Royale

  • Bir harita işaretleyicisinin yerleştirilmesi hareketi iptal eder.
  • Gaz Kutuları Savaş Laboratuvarı’nda geçici olarak devre dışı bırakıldı.
  • PlayStation 4’e kaydedilmeyen tekrarlar.
  • Belirli durumlarda konuşlandırıldıktan sonra Planör hızı yavaşlar.
  • Su Balonu Oyuncağı geçici olarak devre dışı bırakıldı.

Yaratıcı mod

  • Araçlar, yapılandırılmamış olsalar bile yapıları ve eşyaları yok edebilir.
  • Bir cihazı yeniden adlandırırken konsollarda çökme.

Tüm yama notları Fortnite’ın 4. Sezon Nexus War’un başlangıcındaki v14.00 güncelleme yaması. Daha fazla resmi detay yayınlanıp oyuna eklendikçe size ilk haber veren biz olacağız.

Başa dön tuşu