İPad Klavye ve Fare Desteği Alıyor! – TRESPOR Oyun Dünyası

WWDC20’de, İpad klavye ve fare desteği olacağını duyurdu. Geliştiriciler artık iPad’deki oyunlar için klavye ve fare desteği ekleyebilecekler.

İPad Oyun İçin Klavye ve Fare Desteği

Kimsenin şahsen katılmasına izin verilmemesine rağmen , Apple’ın 2020 Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı bu hafta sanal bir etkinlik olarak devam edecek. Çıkacak yeni duyurulardan biri, 25 Haziran’dan itibaren iPad’de klavye ve fare oyunlarının mümkün olacağı ve yeni denetleyici türleri için artırılmış destek olacak.

Konferanstan gelen haberlerden biri Wario64 tarafından. WWDC20’de geliştiricilere yönelik bazı bilgilerle birlikte , klavye, fare ve izleme dörtgeni kontrollerinin artık Oyun Denetleyicisi çerçevesi aracılığıyla destekleneceğini duyurdu.

Ne yazık ki oyuncular için güncelleme, hemen bir klavye ve fare faresi takabileceğiniz ve en sevdiğiniz iPad oyununu oynamaya başlayabileceğiniz anlamına gelmiyor. Farklı kontrol şemaları için desteğin ne zaman eklenip eklenmeyeceği konusunda geliştiricilerin haberlerini takip etmek gerekiyor.

Haberler ayrıca, şu anda piyasadaki en erişilebilir ve önemli denetleyicilerden biri olan Xbox Elite Series 2 ve Xbox Adaptive Controller gibi yeni üçüncü taraf denetleyiciler için güncellenmiş desteği de içeriyor.

WWDC20 vitrini 26 Haziran’a kadar devam edecek ve Apple’ın web sitesinde , YouTube’da veya iOS için Apple Developer uygulamasıyla takip edilebilir.

Kaynak: https://gamespot.com/articles/the-ipad-is-getting-keyboard-and-mouse-support-for/1100-6478853/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu