Mount & Blade II: Bannerlord Modları – Sesli Komut Modu

Mount & Blade II: Bannerlord’un çıkmasıyla birlikte ilk oyun olan Warband’dan da aşina olduğumuz mod yapımları hemen hemen çıkmaya başladı. Henüz çıkalı kısa bir süre geçmiş olsa da Mount & Blade II: Bannerlord için şimdiden pek çok mod geliştirilmiş durumda. Bunlardan aralarında benim en çok ilgimi çeken sesli komut modu oldu.

Mount & Blade II: Bannerlord Modları

1) Bannerlord Tweaks

Grind azalsın, denge kurulsun diyenlerin modu. Savaşlardan kazanılan puanı (renown) veya turnuvalardan kazanılan ödülleri artırmak, liderlik yeteneğinize bağlı olarak birlik boyutunda bonus kazanmak gibi pek çok ayar yapılmasına imkan veriyor.

2) Detailed Character Creation

Bannerlord’un karakter oluşturma ekranını geliştiren bir mod. Karakterinizin yaşını, ağırlığını, vücut yapısını değiştirmenize olanak veriyor.

İlginizi Çekebilir: Mount & Blade 2: Bannerlord Fps Arttırma Yöntemleri

3) BannerEditor Enhanced

İsminin de çağrıştırdığı üzere sancak editörünü geliştiren bir mod. Artık sancaklarınızı daha özgürce özelleştirebileceksiniz.

4) Mixed Gender Troops

Bu mod, her bir birimin kadın versiyonunu ekliyor oyuna. Böylece, birliklerinizde artık kadın savaşçılara da yer verebileceksiniz.

5) Fast Dialogue

Bu mod, etkileşim öncesi yükleme ekranlarını kaldırıyor. Haritada lordlar, haydutlar, köyler, karavanlar ile etkileşimler öncesindeki yüklemeleri hızlıca geçmiş oluyorsunuz böylece.

6) Dro’s Color Correction

Yeşillikleri daha gerçekçi, gün batımlarını daha etkileyici kılan, genel olarak daha canlı renkler sunan bir mod.

7) NPC Revamp

Halihazırda geliştirilmekte olan bir mod. Adından da anlaşıldığı üzere NPC görünümlerini değiştiriyor.

8) Unit Stat Fixes

Oyunda bazı birimlerin değerlerinde dengesizlik söz konusu, Tier 5 birimi olan Khuzait Heavy Lancer’ın Tier 1 değerlerine sahip olması, bazı arbalet birimlerinin okçu birimleriyle aynı istatistiklere sahip olması gibi. İşte bu modla bu durum düzeltiliyor.

9) Mercenary Contract Fix

Bu mod, sözleşmelerin Warband’de olduğu gibi 30 günün ardından sona ermesi veya yenilenmesini sağlıyor.

10) Screamerlord

Birimlerinize sesli komut vermek mi istiyorsunuz? O zaman sizi buraya alalım.

11) Crafting Unlocked

Craft için bütün parçaları açmaya yarayan bir mod. Modun çalışması için sıfırdan bir oyun başlatmak gerekiyor. Demircilikle ilgili diğer modlarla da çakışabilir, o yüzden aralarında bir seçim yapmak gerekebilir.

12) Smith Forever

Demircilik işleriyle uğraşırken nefesim tükenmesin diyenler için bir mod. Elinizde kaynak bulunduğu müddetçe demircilik, arıtma, eritme işlerini enerji tüketmeden gerçekleştirebiliyorsunuz.

13) Warband Quotes

Warband’deki seslendirme ve metinleri oyuna ekleyen bir mod. Bu mod, kulaklarında halen “It’s almost harvesting season!” nidaları yankılananlara gelsin 🙂

14) Realistic Character Presets

Oyuna 10 adet gerçekçi karakter önayarı ekliyor bu mod. Karakter tasarımı için fazla uğraşmak istemeyenler bunlardan birisini seçip oyuna dalabilirler.

15) Beauties of Bannerlord

Evlenilebilecek 25 kadın karakterin görsellerinin güncellendiği bir mod.

16) Hideout Player Party Limit Removed

Bu mod; gizli sığınaklara saldırırken birliğiniz için uygulanan sınırlamayı kaldırıp bütün savaşçılarınızla bir arada saldırmanıza imkân veriyor.

17) Tell War Stories to Villages

Modun başlığı ne işe yaradığını anlatıyor zaten. Köylülere savaş hikayelerinizi anlatmanızı ve bu sayede renown kazanmanızı sağlayan bir mod. Onları etkilemenize ve olumlu ilişkiler kurmanıza da imkân veriyor.

18) Stable Enabler

Normal atlardan savaş atlarına geçmek ister miydiniz? Ahır yönetimine buyurun o zaman.

19) Longbows on Horseback

At sırtında büyük yay kullanmanıza imkân veren bir mod. Tam da Kuzaitlere yakışacak bir özellik, öyle değil mi 🙂

20) Developer Console

Sona da bu modu saklamış olayım. Mod sayesinde, CTRL ve ~ tuşlarına basarak giriş konsolunu açabilir, buradan da kodları ve hileleri girebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu