PUBG Mobile Pro Ligi Başladı!

PUBG Mobile‘ın yeni turnuvası olan PUBG Mobile Pro Ligi (PMPL) başladı! Yeni bir heyecan yaratan ve platform  kuracak olan PUBG Mobile, profesyonel takımlara ve oyunculara için birbirleriyle rekabet içinde geçecek büyük bir Pro Lig başlatıyor. PMPL 2020, belirli ülkelerde başlatılacak ve ilk başlayacak lig 14 Şubat’ta!

PUBG Mobile Pro League için seçilen ülkeler ise şu şekilde:

  • MalezyaSingapur
  • Çin Taipei
  • Vietnam
  • Tayland
  • Amerika Kıtaları

Pubg Mobile Pro League, ilkbahar ve sonbahar mevsimlerden oluşmak üzere iki sezondan itibaren olacak 2020 için. İlkbahar sezonu Mayıs’ta, sonbahar sezonu ise Ekim’de olacak ve takımlar PUBG Mobile World League (PMWL)’a katılmaya hak kazanmak için mücadele edecekler. PMPL’de en yüksek dereceyi elde edecek takımların yarışacağı PMWL’in Kasım’da olması planlanıyor. Büyük rekabetin yanı sıra ödüller de takımların ilgisini çekecek gibi çünkü bütün ödül havuzu tamı tamına 5 milyon dolar!

PMPL için takvim ise şu şekilde:

  • Güneydoğu Asya (Tayland, Endonezya, Malezya/Singapur, Vietnam): 14 Şubat – 19 Nisan
  • Çin Taipei: 12 Mart – 19 Nisan
  • Güney Asya: 12 Mart – 5 Nisan
  • Kuzey ve Güney Amerika: Nisan’ın Başı

Espor dünyası hızla büyürken artık oyuncular sadece bilgisayarda değil. Mobil oyunların da artık neredeyse hepsinin artık online olarak çıkması mobil espor dünyasının da yaygınlaşması ve büyümesine yol açtı. Hatta öyle ki ‘2019’un En Popüler Espor Oyunları” listemize bakarsanız listenin ilk 4 sırasını bilgisayar oyunları oluştururken listenin 5.sırasında bir mobil espor oyunu olan ”Arena Of Valor” yer alıyor.

Mobil Espor Yükseliyor!

Durum böyle giderse ve mobile yapılan espor yatırımları artarsa yakın zamanda espor dünyasında bilgisayarla yarışması hatta küçük bir ihtimal olsa da geçebilecek bir duruma gelebilir. Bilgisayar oyunlara göre hem ulaşılması kolay yani mobilde esporcu olabileceğiniz bir oyunu marketten bedavaya indirebilirken, misal Pubg mobile telefonda bedava indirilebilirken, bilgisayarda Pubg oynamak için 87 tl vermeniz gerekmektedir. Hem de kısmen daha ucuz sistemlerde oynanabiliyor olmasının bunda büyük payının olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin, hali hazırda çok fazla oyuncusu olan mobil oyun sektöründe dünyaya yetişmesini umut ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu