PUBG Ping ve FPS Göstergesi Nasıl Açılır?

PUBG Ping ve FPS Göstergesi Nasıl Açılır?

PUBG ping ve FPS göstergesi nasıl açılır? Son zamanların en popüler oyun türü olan Battle Royale oyunları arasında en popüler oyun PUBG oyunudur. Çıktığı günden beri dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından oynanmasıyla birlikte PUBG tarzında birçok Battle Royale oyunu da geliştirildi.

Diğer oyuncularla birlikte rekabet içerisinde hayatta kalma mücadelesi verdiğiniz oyunda diğer oyunculara karşı avantajlı durumda olmanız için Ping ve FPS değeriniz çok önemlidir.

Bugün ele alacağımız konular Ping ve FPS nedir ve PUBG Ping ve FPS Göstergesi Nasıl Açılır? Gelin birlikte bakalım.

PİNG

PİNG oyun içerisindeyken bilgisayarınızın bağlı olduğu sunucudaki veri transferinin ölçülmesi anlamına gelmektedir. Online olarak oynadığınız oyunlarda PİNG değerinizin düşük olması çok önemlidir. PİNG düşüklüğü sayesinde veri transferinizi o kadar hızlı aktarılmaktadır. Eğer PİNG değeriniz yüksek olursa oyun içerisinde gerçekleştirdiğiniz her hareket size veri üzerinden gecikmeyle gelecektir. Buda oyun zevkinizi ve rakiplerinize karşı dezavantaj yaşamanıza neden olacaktır. PUBG oyunu içerisinde de PİNG değeri önemli bir yerdedir.

FPS

FPS ise PİNG göre daha farklıdır. FPS sayesinde bilgisayarınızın saniye başında kaç farklı kareyi görüntülediğini ölçebiliyorsunuz. FPS değerinin yüksek olması avantaj sağlamaktadır. FPS değerinin yüksek olması sayesinde görüntüler daha hızlı bir şekilde size yansıtılacak ve akıcı bir şekilde devam edecektir.

PUBG Ping ve FPS Göstergesi Açma

Online oyunlarda FPS ve PİNG değerleri önemlidir.

PUBG’de Ping ve FPS Göstergesi Nasıl Açılır?

Oyuna giriş yapıyoruz ve oyuna girdikten sonra “ESC” tuşuna basıyoruz.

Karşımıza çıkan sayfadan “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra menü içerisinde yer alan “Ağ Hataları İstatistikleri” seçeneğine tıklayın ve orada yer alan “Etkinleştir” butonuna tıklayın ve ekranın alt kısmında yer alan “Uygula” seçeneğine tıklayın.

Yukarıdaki yöntemleri doğru bir şekilde uygulamanızla birlikte oyun içerisinde Ping gösterimini görebileceksiniz.

PUBG oyununu Steam platformu üzerinden oynuyorsanız oyun içerisindeki FPS göstergesini açmanız için yapmanız gereken işlem;

İlk olarak Steam’e giriş yapıyoruz. Daha sonra Steam içerisinde yer alan “Ayarlar” menüsüne giriş sağlıyoruz.

Açılan Ayarlar menüsünden pencerenin sol tarafında yer alan “Oyun İçi” bölümüne tıklıyoruz. Oyun için bölümü açıldıktan sonra karşımıza çıkan sayfadan FPS sayacı menüsüne tıklıyoruz ve son olarak oyun içerisinde FPS değerinin nerede gözükmesi gerektiğini ayarlıyor ve tamam deyip kaydediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu