T1 CEO'su Faker Hayranlarından Gelen "Tehditlere" Yanıt Verdi

T1 CEO’su Joe Marsh, Lee ‘Faker’ Sang-hyeok’un yedek kulübesine alınmasından sonra takıma yöneltilen “şiddetli tehditlere” yanıt verdi.

Eskiden SKT T1 olarak bilinen T1 Esports, üç farklı durumda birden fazla LCK şampiyonluğu ve Dünya Şampiyonası kazandıktan sonra League of Legends’ın en iyi organizasyonu olarak zengin bir geçmişe sahip.

Başlangıcından bu yana, ikonik takım oyuncusu Faker tartışmasız takımın en iyi oyuncuları arasında gösteriliyordu. Ancak son zamanlarda yaşanan çöküşün ardından Sang-hyeok, yükselen yıldız Lee ‘Clozer’ Ju-hyeon ile kadroda yerini aldı.

2016’dan beri bir Dünya Şampiyonası zaferi elde edememesine rağmen, Faker hala tüm zamanların en iyi oyuncusu olarak görülüyor ve pek çok taraftar onun kenara alınma kararına üzüldü.

Bununla birlikte, T1 CEO’su Joe Marsh 9 Ağustos’ta bazı asi takipçilere yönelik bir açıklama yayınladığı için, bazı League of Legends hayranlarının Demon King’e olan desteğini çok ileri götürdüğü görülüyor.

Marsh, son haftalarda ekibinin üyelerine yöneltilen “çevrimiçi taciz ve şiddet içeren tehditlerin” artmasının ardından “artık sessiz kalamayacağını” açıkladı.

T1 CEO’su, profesyonel bir oyun ekibinin seçimlerini eleştirirken bazı taraftarların ‘çizgiyi aştığını’ ve şiddetli tehditlerin durdurulması çağrısında bulunduğunu açıkladı.

“Şiddetli sanal saldırılar devam ederse, buna bir son vermek için yasal işlemleri araştıracağız,” diye ekleyerek, aşırı durumlarda yasal işlemle tehdit bile etti.

Ancak kadro değişikliklerini çevreleyen tartışmalara rağmen, T1 LoL Clozer’ın gelişinden bu yana oldukça iyi performans gösterdi ve şimdi LCK Yaz Playoffları için kilitlenmiş durumda.

T1’in baş antrenörü Kim Jeong-soo daha önce yaptığı röportajda Faker’in “yeni motivasyonlar” bulduğunu ve başlangıç ​​kadrosundaki yerini geri kazanmayı planladığını açıklamıştı .

Takım Faker’ı geri döndürmek için istekli olsa da,ünlü esporcunun 26 Ağustos’ta başlaması beklenen playoff’lara katılıp katılmayacağı belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu