Tayvan’dan Sonra Japonya’da Espor Otelini Açtı!

2017 yılında Tayvan’da açılan espor oteli,oyun camiasında büyük ses getirmişti. Espor oteli kervanına Tayvan’dan sonra bu kez Japonya’da katıldı.

Tayvan’dan Sonra Japonya’da Espor Oteli

2017 yılında Tayvanlı birkaç girişimci,bilgisayar oyunları tutkunları için her oda da son sistem bilgisayar bulunan espor oteli açmıştı. İ Hotel adı verilen oyuncu otelinde Lobi de,odalar da ve hatta asansör de bile oyun oynamak mümkün.

Üstelik otelin her köşesinde oynanan oyunları izleyebilmek için dev ekran 4K televizyonlar da bulunuyor.1 gece konaklama bedeli 100 dolar olan İ Hotel ‘de bir oyuncunun ihtiyacı olan her şey ücretsiz olarak sunuluyor.

Japonya’da da Espor Oteli Açıldı!

Osaka şehrinde açılan Japonya’nın ilk espor oteli e-Zone Cyber Space ,oyuncular tarafından büyük ilgi gördü.Toplam da 9 kattan oluşan otel de 94 yatak odası ve 71 adet Gaming PC bulunuyor.Otel de konaklamak isteyenler için,5 farklı oda seçeneği sunulmuş.Odalar;

  • Standart e-kabin
  • Premium e-kabin
  • Premium e-kabin (sadece kadınlar için)
  • Club e-twin [özel oda]
  • Club e Force [Özel oda]

Standart E-Kabin

Fiyat: Genellikle 252 TL‘den başlıyor.
100 cm yatak genişliği arasında değişen kabin tipi bir konaklama alanında kalmayı planlıyor.

Premium E-Kabin

Fiyat: Genellikle 512 TL‘den başlıyor.

Genişlik 120 cm Kabin tipi konaklama yerlerinde kalma planı,

Normal kabin tipinden biraz daha geniş bir alan.

Premium E-Kabin (sadece kadınlar için)

Fiyat: 512 TL‘den başlıyor.
Sadece kadın katında 120 cm yatak genişliği ile normal kabin tipinden daha geniş bir konaklama alanı . Aynı katta bir duş odası da bulunuyor.

Club E-Twin [özel oda]

Fiyat: Genellikle 1025 TL‘den başlıyor.
Odadaki 2 yatağa ek olarak , 2 yüksek özellikli oyun bilgisayarımız da var, böylece çevreyi düşünmeden odada oyun oynamak için zaman harcayabilirsiniz.

Club E-Force [Özel oda]

Fiyat: Genellikle 2051 TL.
4 yatak kapasitesinin yanında, aynı zamanda 4 yüksek özellikli oyun bilgisayarı da bulunuyor.Özellikle 4 kişi bir kamp için veya keşif için bir üs olarak kalabilir.

Bu oteller özellikle yayın yapan esporcular tarafından tercih edilebilir.Dünyanın birçok yerinde espor oteli açılmaya devam ediyor.Kim bilir,belki ilerleyen günlerde Türkiye’de Esporcu oteli görebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu