TikTok ABD'de Tamamen Yasaklandı!

TikTok ABD'de Tamamen Yasaklandı!

TikTok ABD’de Tamamen Yasaklandı!Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı, 20 Eylül Pazar tarihinden itibaren, TikTok’u herhangi bir uygulama mağazasından indirmeye çalışanlar için kesinlikle yasak olacağını duyurdu. Aynı kısıtlama WeChat’e de uygulandı.

Trump TikTok Uygulamasını Yasakladı

Trump TikTok'u Yasakladı

6 Ağustos 2020’de Başkan Trump, 45 gün içinde TikTok’un arkasındaki şirket olan ByteDance Ltd ile Amerika Birleşik Devletleri’nin yargı yetkisine tabi olan herhangi bir işlemin yasaklanacağını belirten bir icra emri imzaladı. Bu Pazar, yürütme emrinin imzalanmasının üzerinden 45 gün geçmiş olacak ve TikTok tüm uygulama mağazalarından yasaklanacak. Ticaret Bakanlığı bir basın açıklaması ile bu yasağın Pazar gecesi yürürlüğe gireceğini doğruladı.

Uygulamayı zaten indirmiş olan kullanıcılar, gelecekteki güncellemelere veya uygulama bakımına erişemeyecek olsa da kullanmaya devam edebilecekler.

Trump Tiktok konusunda oldukça kararlı gözüküyor. VPN ile uygulamayı indirmek isteyen kişilere şuan için bir yaptırım söz konusu olmasa da ilerleyen günlerde bu konu hakkında da bir yasa çıkarılması bekleniyor. ABD’nin bu kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu