VALORANT Aim Geliştirme-En İyi CrossHair Ayarları

Valorant aim geliştirme

Bu yazı da sizlere Valorant aim geliştirme ve en iyi crosshair ayarları nelerdir bahsedeceğiz.Valorant gibi FPS oyunlarında iyi bir maç evresi geçirebilmek için, nişan alma(Aim) kontrolünün iyi olması gerekir.Oyuncunun aim kontrolü iyi ise,rakiplerinden daima bir adım önde olacaktır.

VALORANT Aim Geliştirme

Silahı rakibe ne kadar iyi odaklarsanız,maçı kazanma ihtimaliniz o kadar artacaktır.Bunu sağlamanın birden fazla yöntemi bulunuyor.Dereceli maçlara girmeden önce mutlaka Valorant antrenman modunda alıştırma yapmalısınız. Aim denilince tabi ki ilk akla gelen şey iyi bir mouse oluyor.

En pahalı mouse her zaman en iyisi değildir.40-50 ₺ ye bile tasarım açısından size en uygun mouse’u bulabilirsiniz.Bunun için TeknoSA,Vatan Computer gibi oyuncu ekipmanlarının satıldığı mağazaları ziyaret ederek,oyuncu farelerini deneyimleyebilirsiniz.Benim bütçe sorunum yok,en iyi mouse hangisi diyorsanız alttaki konuya göz atabilirsiniz.

[yazi ilgili_yazi_id=”3743″]

Valorant AİM Ayarları en önemli noktalardan biri de,ateş ederken mutlaka sabit durmaya özen gösterin. Biliyorum,bu çatışma esnasında kolay olmayacak ancak sabit durarak ateş etmeye alışırsanız,mermiler daha düz gideceği için rakibi alt etmeniz o kadar kolay olacaktır.Bunu özel oyun kurarak geliştirebilirsiniz.”Dur,Ateş Et!”

Ses Kasma

Maç esnasında mutlaka kulaklık kullanmaya özen gösterin.Oyun içi ses kasma,size rakibin nerede olduğu yönünde ip ucu verecektir.Eğer bunu bir alışkanlık haline getirirseniz duvar arkasındaki rakibi bile çok rahat bir şekilde öldürebilirsiniz.

Mermi Kullanımı

Mermileri boş yere harcamaktan kaçının.Bu durum,ses çıkartacağından rakibe yerinizi belli edeceği gibi,olası bir çatışma esnasında sizi savunmasız bırakacaktır.

Şampiyon Seçimi

Valorant‘da ajan seçeneği bol,fakat her karakterin kendine has oyun tarzı bulunuyor.Şampiyon seçimi yaparken kendi tarzınıza en uygun olanı seçmeye özen gösterin.Örneğin;Aim’inizi geliştirdiğinizi düşünüyorsanız,Attacker karakter (Jett) alarak takımınıza daha fazla destek sağlayabilirsiniz.

Kendinizi oyun içi geri planda daha rahat hissediyorsanız;Sage,Brimstone  gibi karakterler alarak takıma daha fazla katkı sağlayabilirsiniz.

VALORANT CrossHair Ayarları

Valorant Crosshair ayarı kişiden kişiye değişebileceği gibi,monitör çözünürlüğüne göre de farklılık gösterir.Sizlere birçok profesyonel Valorant oyuncusu ve kendi crosshair ayarlarını aktaracağım.

[reklam][/reklam]

# Nişangah Rengi = Kırmızı

#Ana Çizgi = Kapalı

#Ana Çizgi Saydamlığı = 0

#Ana Çizgi Kalınlığı = 0

#Merkez Nokta = Kapalı

#Merkez Nokta Saydamlığı = 0

#Ana Çizgi Kalınlığı = 0

#Atış Hatasında Nişangahı Soldur = Kapalı

#İzlenen Oyuncunun Nişangahını Göster = Açık

#İç Çizgi Saydamlığı = 1

#İç Çizgi Uzunluğu = 2

#İç Çizgi Kalınlığı = 1

#İç Çizgi Uzaklığı = 3

#Hareket Hatası= Kapalı

#Ateşleme Hatası = Kapalı

#Dış Çizgi Saydamlığı = 0

#Dış Çizgi Uzunluğu = 0

#Dış Çizgi Kalınlığı = 0

#Dış Çizgi Uzaklığı = 0

#Hareket Hatası = Kapalı

#Ateşleme Hatası = Kapalı

Erişebilirlik

#Düşman Vurgu Rengi = Sarı

#Hassasiyet Hedefleme = Bu kısım tamamen size kalmış,ben 1,02‘de kullanıyorum.

#Yakınlaştırma Hassasiyeti Çarpanı = 1

#Fareyi Ters Çevir = Kapalı

#Sonraki/Önceki Silaha Geçerek Envanteri Ters Döndür = Kapalı

Sizlere önerebileceğimiz Valorant Crosshair ayarı bu şekilde.Ayar kısmından farklı denemeler yaparak sizlere en uygun olanını seçebilirsiniz.Eğer Valorant’da düşük FPS alıyorsanız FPS arttırma yöntemleri konumuza mutlaka göz atmanızı öneririz.

[yazi ilgili_yazi_id=”4899″]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu