Valorant Sova Özellikleri ve Taktikleri

Valorant Sova Özellikleri ve Taktikleri

Valorant Sova özellikleri ve taktikleri nelerdir? Valorant karakter bakımından zengin bir FPS oyunu olduğundan dolayı, içerisinde seçebileceğiniz ve oynayabileceğiniz birçok karakter barındırıyor. Bunlardan birincisi “Sova” adlı karakter. Sova oyunda “Gözcü” olarak görev yapıyor ve takım arkadaşları için diğer rakip oyuncuların yerlerini saptamaya çalışıyor. Çok yönlü bir karakter olmasıyla en çok tercih edilen karakterlerden birisi olan Sova, bazı yetenekleri ile rakip takıma hasar bile verebiliyor.

Valorant Sova Biyografik Özellikleri

Erkek bir karakter olarak karşımıza çıkan Sova’nın ülke olarak Rusya’dan geldiği söyleniyor. Kendisi bir ajan ve oyun içi seslendirmesi de buna göre yapılandırılmış. İngilizce seslendirmen Rus aksanı konuşarak karakteri seslendiriyor. Seslendirmenin ismi ise “Aaron Vodovoz”. Ayrıca Sova’nın oyun içerisine birçok karakter ile diyalogları mevcut. Yani kendisi onu seçtiğinizde oyun içerisinde bol bol konuşuyor. Kendini “Avcı” olarak nitelendiren Sova, şu an oyunun en gözde karakterlerinden birisi.

Sova Yetenekleri ve Kullanımları

E-Görüş Oku

Başta söylediğimiz gibi çok yönlü bir oyun planı ile ilerleyebildiğiniz bu karakter, bilgi almaya yönelik birçok yeteneği kendisinde barındırıyor. En efektif yeteneklerinden birisi “Görüş Oku”. Bu yetenek Sova’nın imza yeteneği, yani bu yeteneği satın almasına gerek yok. Bu yetenek belli bir süre içinde sürekli yenilenerek Sova’nın tekrardan kullanımına açılıyor. Yeteneğin kullanımı, elinizde bulunan bir oku belli bir güç ve sekme ile atıp, rakiplerin olduğu bölgede görüş sağlamak.

Yetenek atılmadan önce güç seviyelerine sahip olan bir bar ekranda karşımıza çıkıyor. Bu barda iki seçeneğimiz mevcut. Birincisi güç, ikincisi ise sekme sayısı. Oku atmadan önce 4 seviyeli güç ile 0 gücünde, 1 gücünde, 2 gücünde ve maksimum 3 gücünde okunuzu fırlatabiliyorsunuz. Fırlatılan okun attığınız duvardan sekmesi için sekme ayarını farenin sağ tuşu ile kontrol edebiliyorsunuz. İki adet sekme seçeneğinden daha fazlasına izin verilmiyor. Atılan ok düşmanların yerlerini gösteriyor. Düşmanlar bu okun sesini duyarak düşeceği yeri tahmin edebilirlerse, düşen oku anında kırıp etkisiz hale getirebiliyorlar.

C-Drone

Sova’nın ikinci en önemli istihbarat yeteneği ise sol kolunda bulundurduğu “Drone”.  Bu drone ile rakiplerinizin yerlerini saptamak oyun içerisinde çok önemli. Ayrıca bu drone kamerası içerisinde bulundurduğu iğneler sayesinde belli bir süre boyunca karşı takımı gösterme yetisine sahip. Drone uçarken içerisinde bulunan nişangah ile rakipleriniz işaretleyebiliyorsunuz ve 4 saniye boyunca onları gösterebiliyorsunuz. Takım arkadaşlarınızda rakiplerin yerini görebileceğinden dolayı Sova’nın drone oyunları, oyun içerisindeki en önemli silahlardan birisi. Rakip takım drone attığınızı fark eder veya sesini duyarsa görüş okunda olduğu gibi onu da yok etme gücüne sahip olabiliyor.

Valorant Sova

Q-Şok Oku

Oyundaki kullanılması en zor yeteneklerden birisi olan “Şok Oku”, Sova’nın hasar veren iki yeteneğinden bir tanesi. Kullanımı dışarıdan bakıldığında ne kadar basit görünse de gerçekten ustalık ve ezber gereken bir yetenek olduğunu söylenebilir. Şok Oku, Görüş Oku ile aynı mekanizmaya sahip olan bir oktur. Ama görüş okundan onu ayıran spesifik özellik, gittiği yerdeki düşmanların bilgilerini alamaz. Düştüğü yerde belli bir alanı yıldırım efekti ile kaplar ve bu alanda bulunan rakip oyuncular bu oktan hasar alırlar. Okun merkezinde olmasına göre daha fazla hasar alan oyuncuları öldürmek için en az iki adet şok okunun onları vurması gerekmektedir. “Şok Oku”, havadayken ses çıkardığından dolayı şu günlerde oyuncular bu yetenekten kolaylıkla kaçabiliyorlar.

X-Avcının Hiddeti

Son olarak ulti yeteneği diye anılan “Avcının Hiddeti” geliyor. Sova’nın en efektif yeteneği olarak nitelendirebileceğimiz bu yetenek, duvarların içinden geçip belli bir uzunlukta ve genişlikte yarıklar açabilen, güçlü ok vuruşları göndermenizi sağlıyor. Bu ok vuruşları silindir şeklinde olup içerisinde bulunan rakip oyunculara çok büyük hasarlar vermenizi sağlıyor. Sova bu yeteneğini üç kere kullanabiliyor. Ayrıca vurulan rakiplerin haritada yerleri anlık olarak gözüktüğünden, mermi geçiren duvarlar arkasında takım arkadaşlarınız size yardımcı olabiliyor.

Ajan sıralamasında Sova, Tier S ajan olarak karşımıza çıkıyor. Yani her takımın alması gereken bir şampiyon olarak lanse ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu