Yone Rün – Her Koridor İçin Ayrı Rün Dizilimi

Yone Rün dizilimi her koridor için farklılık gösterir.Şampiyonun ana lane’i Mid olsa da,yetenekleri bakımından jungle ve top’da da oynanabilir.Sizlere en sağlam Yone rünü sunabilmek için birden fazla deneme yaptık.Şimdi gelin Yone 10.sezon mid rünü ile başlayalım.

Yone Rün

Rün ayarı yaparken karşınıza gelen rakip çok önemlidir.Bu yüzden rün dizilimi her rakip hero için farklılık gösterebilir.Ancak koridorda üstünlük kurmanızı sağlayacak olan rün şu şekildedir;

İsabet Hâkimiyet
Yenilmez Kan Tadı
Zafer Açgözlü Avcı
Efsane:Çeviklik %10 Saldırı Hızı
Son Darbe 9 Değişken Kuvvet
  8 Büyü Direnci

 

İsabet rünü Yone için olmazsa olmazdır diyebiliriz.Yenilmez sayesinde uzun süreli çatışmalarda şampiyon üstünlük kazanacaktır.Yenilmezin aktifleşmesi için yeterli sayıda oto atak yapmak gerekir ancak yük biriktiğinde Yone çok güçlü bir hale geliyor.

Zafer sayesinde rakibi alt ettiğinizde ek can ve altın kazanırsınız.Efsane:Çeviklik şampiyona ekstra saldırı hızı sağlayacaktır.Son Darbe, canı az olan rakip şampiyonlara daha fazla hasar vermenizi sağlar.Kritik vuruş ile birlikte rakibe verdiğiniz hasara siz bile şaşıracaksınız!

Gelelim Hakimiyet kısmına.Kan Tadı sayesinde rakibe hasar verildiğinde iyileşirsiniz.Bu da,koridorda çok daha uzun kalmanızı sağlar.Açgözlü Avcı ile birlikte yetenekler ile verdiğiniz hasarın bir kısmı kadar iyileşme sağlarsınız.

Yone 10.Sezon Top Rün

İsabet Azim
Yenilmez  Kemik Zırh
Zafer Aşırı Büyüme
Efsane:Çeviklik %10 Saldırı Hızı
Son Darbe 9 Değişken Kuvvet
6 Zırh

 

Yone top rün diziliminde 2.kısım tartışmasız Azim.Kemik Zırh sayesinde rakipten gelen hasar azaltılacak,buda size koridorda avantaj sağlayacaktır.Aşırı Büyüme kademeli olarak can birikimi sağlar ve belirli bir seviyeden sonra HP’ye bonus olarak eklenir.Üst koridor için en uygun olan rün dizilimi budur.

Yone 10.Sezon Jungle Rün Dizilimi

Hakimiyet İsabet
Kara Hasat Zafer 
Ani Darbe Efsane:Çeviklik
Gözyuvarı Koleksiyonu %10 Saldırı Hızı
Açgözlü Avcı 9 Değişken Kuvvet
6 Zırh

 

Hakimiyet ile yapmanız gereken dizilim yukarıdaki şekildedir.Orman dönerken koridora baskın giderek çok hızlı bir şekilde Kara Hasat toplayarak rakibe daha fazla hasar verebilirsiniz.Ani Darbe,yapmış olduğunuz baskınlarda rakibin zırh ve büyü direncinin bir kısmını yok sayar.Gözyuvarı Koleksiyonu sürekli baskın yapan oyuncular için olmazsa olmaz diyebiliriz.Açgözlü Avcı sayesinde yetenekler ile verdiğiniz hasarın yüzdelik kısmı kadar iyileşirsin.

Lol 10.sezon için Yone Rün dizilimi bu şekildedir.Özellikle tek atan yone build düşünüyorsanız size Jungle rün dizilimini öneririm.Ayrıca Yone Counter ve Yetenekleri konumuza da göz atmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu